Posted inMesleki Eğitim

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası

admin/Posted on /Comments Off
hasta yaşlı bakım sertifikası

Hasta ve Yaşlı Bakımı ElemanıHasta ve yaşlı bakımı elemanının sahip olması gereken iletişim, temel sağlık ve hasta bakım hizmetleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

Hasta ve yaşlı bakım eğitimini alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta ve yaşlı kişilerinbakım ve danışmanlığıvücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, hasta kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilen elemandır.

Yaşlı Bakımı ElemanıYaşlı bakımı elemanının sahip olması gereke iletişim, temel sağlık, vücut mekaniği ve yaşlının bakımı ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

Hasta ve yaşlı bakım eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta ve yaşlı kişilerin bakım ve danışmanlığıvücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, yaşlı kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilme becerisine sahip nitelikte kişiler olarak mezun olurlar.

HASTA YAŞLI BAKIM SERTİFİKASI İL NERELERDE ÇALIŞABİLİR?

-Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası ile Huzur evlerinde,

Yaşlı Bakım Sertifikası ile Bakım evlerinde,

-Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası ileEvde hasta bakıcılığı

-Yaşlı Bakım Sertifikası ile Hastanelerde çalışma imkanlarına sahip olurlar.

HASTA YAŞLI BAKIM SERTİFİKASI EĞİTİM İÇERİKLERİ NELRDİR?

– HASTA TABURCULUK SÜRECİ VE ÇEŞİTLERİ 
-HASTALARDA GÜNLÜK AKTİVİTE VE EGZERSİZ 
-HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ
-HASTA BAKIMI
-SAĞLIK KURUMLARINDA HİJYEN 
-SAĞLIK KURUMLARINDA İLETİŞİM 
-TERMİAL DÖNEMDE YAŞLI BAKIMI 
-ZOR İNSANLARLA İLETİŞİM 
-TIBBİ DÖKÜMANTASYON 
-MESLEK ETİĞİ 
-SAĞLIK KURUMLARINDA SOSYOLOJİ 
-HEMŞİRELİKTE İLETİŞİM

Kayıt oluşturmak için gerekli olan belgeler;

-Kimlik fotokopisi

-Hes kodu

-Adres bilgileri

Gerekli olan bilgileri [email protected] adresinden ya da 0552 477 13 99 numaralı telefondan ulaştırarak kaydınızı oluşturabilirsiniz. En güvenli ve kaliteli sertifikasyon hizmetini sunmak için sizleri bekliyoruz.


Eğitimcimizi Arayın.