Posted inUncategorized

HİJYEN SERTİFİKASI NASIL ALINIR? 2021

HİJYEN SERTİFİKASI NASIL ALINIR? 2021

Hijyen sertifikası 2013 yılında çıkan resmi gazete kanununa göre belirlenen bir çok sektörde alınması zorunlu olan bir eğitim sertifikası olmuştur. Hijyen eğitimi sertifikası gıda ve su sektöründe çalışanlar için ve güzellik ve saç bakım hizmetlerinde çalışanlar için alınan sertifika olarak ikiye ayrılmıştır.
Bakanlığın belirlemiş olduğu çoğu iş grubu hijyen eğitimini ve hijyen sertifikasını gıda ve su sektöründe çalışanlar için olarak almaktadır. Bununla beraber kuaför, piercing salonları dövme salonları güzellik salonları spa merkezleri gibi bir çok yerde güzellik ve saç bakım hizmetlerinde çalışanlar için hijyen sertifikasını almaktadır.

Hijyen sertifikası nasıl alınır 2021, yazımızda değişmiş olan eğitim ve sertifikalandırma süreçleri hakkında güncel olarak bilgi alabilme şansınız olmaktadır. Hijyen eğitimi ve hijyen sertifikası bakanlığın belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde kurs merkezlerinden akademilerden alınabilmektedir. Tüm kursiyerlerimize online ve güvenli bir eğitim sertifikalandırma hizmeti sunmaktayız. Hijyen eğitimini sistem üzerinden tamamlayarak bakanlık onaylı hijyen sertifikası almaya hak kazanarak e devlet sistemine yansıması yapılan hijyen sertifikasını kursiyerlerimize hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz.

Hijyen sertifikası nasıl alınır konusu tüm kursiyerlerimizin bize yöneltilen en sık sorusu olmaktadır. Hijyen sertifikası için öncelikle sistem üzerinden oluşturulan profilinize giriş yaparak online kurslar kısmına giriş yapıyorsunuz ve hijyen eğitimini satın alıyorsunuz. Hijyen eğitimini olarak  satın aldıktan sonra eğitime başlıyorsunuz. Eğitimi tamamladıktan sonra bulunan hijyen eğitimi sınavını tamamlayarak bakanlık onaylı olarak e devlet sistemine yansıması yapılan hijyen sertifikasını ömür boyu kullanabiliyorsunuz.

Bu konuyla alakalı olarak almış olduğunuz hijyen eğitimini tamamladıktan sonra isterseniz 0552 477 13 99 – 0552 473 13 99 numaralı telefonda ya da 0212 212 13 99 numaralı sabit hat üzerinden ulaşım sağlayarak belgenizin durumunu ve devlet sisteminde hangi kısımlardan hijyen sertifikası sorgusu yapılacağını hakkında detaylı olarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

Eğitimcimizi Arayın.