Posted inUncategorized

PATENT

admin/Posted on /Comments Off

Patent bir buluşun sahibinin kendi yapmış olduğu hizmeti ya da aracı belirli bir süre üretme ve satabilme hakkına sahip olmasıdır. Bu buluş bir alet olabileceği gibi herhangi bir hizmet, belge, marka, tasarım da olabilir. Sizde kendi hizmetinizin kendi markanızın sadece size özel olarak üretilmesini ve tüketilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede geniş yaratıcı girişimcilik dünya çapında büyük bir değer taşıyacaktır. Tasarımını yaptığınız en ufak bir logodan herkesin ihtiyacı olan bir ürüne kadar tüm fikirlerinizi özelleştirmek için PATENT uygulaması yapıyoruz. Size özel bu hizmetinizi isterseniz paylaşıma açabilme hakkına sahip oluyorsanız. Proje değeri olan fikirler her zaman her yerde değerli olarak görülmektedir. Patentini aldığınız bir hizmeti büyük firmalara sunarak kendinize yeni kapılar açmış olursunuz. Aynı zamanda bir firmanız varsa ve firma içerisindeki bir hizmete patent alınacaksa buda size sektör içerisindeki rakip firmalarınıza göre daha ön planda bir çalışma sunmaktadır.

Sonuç olarak ister bireysel fikirlerinize ister firma bünyesindeki hizmetinize almak istediğiniz PATENT sizi dünya standartlarında birkaç adım daha yukarıya taşımak için çok önemli bir başlangıçtır.

ADIM ADIM PATENT BAŞVURUSU

-Başvuru yapılmadan önce Türk Patent Enstitüsü ve uluslararası patent veri tabanlarından gerekli olan araştırmalar yapılmalıdır.

-Başvuru formu için gerekli olan doyanın hazırlanması, özet, tarif, istemler ve teknik resimlerin başvuru formuna uygun ve eksiksiz olarak eklenmesi gerekmektedir.

-Başvuru dosyaları hazırlanarak resmi ofis girişlerinin yapılması gerekmektedir.

-Başvuru süresi boyunca gelebilecek olan tüm itirazlara ya da olumsuz tutumlara karşı gerekli olan tüm hazırlığa sahip olmak gerekmektedir.

-Sonuç olarak onaylanan patent belgesi basılarak sahibine teslim edilir.

-Patent bülteninin takip edilmesi ve benzeri şekilde yapılan patent başvuruları için itiraz edilmesi gerekmektedir.

-Patentin geçerliliğinin korunabilmesi için yıllık vize sürelerini takip ederek, bildirimi ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamak gerekmektedir.

PATENT BAŞVURUSUNDA GEREKLİ EVRAKLAR

-Başvuru dilekçesi, (1 örnek)

-Patentle korunması istenen buluşun unsurları, (3 örnek)

-Buluşun ne olduğunu anlatan açıklama­, (3 örnek)

-Buluşa ait teknik resimler, (3 örnek)

-Özet ve tarifname (3 örnek)

Gerekli olan tüm bilgiler sağlandıktan sonra, [email protected] adresinden tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Sonrasında en hızlı ve güvenilir sonuçlar elde etmeyi beklemeniz gerekmektedir.

-ALKAN Belgelendirme  Eğitim ve Danışmanlık-


Eğitimcimizi Arayın.